Türk Arkeoloji ve Etnografya Dergisi
  • Neredeyim :
  • SSS

SSS

     1. Derginize nasıl makale gönderebilirim?

     Dergimiz, Dergipark üzerinden makale kabulü sağlamaktadır. https://dergipark.org.tr/tr/pub/arkeolojiveetnografya adresinde yer alan makale gönder linkinden makale gönderimleri sağlanabilmektedir.

    
     2. Derginizde hakem olarak görev alabilir miyim?


     Uzmanlık alanınız, dergimiz makale kabulü yapılan bilim dalları ile bağlantılı ise mail adresimiz taed@ktb.gov.tr adresine talebinizi gönderebilirsiniz. Olumlu değerlendirme yapılması durumunda tarafınıza dönüş yapılacak ve isminiz web sayfamızdaki hakem kurulu listesinde yer alacaktır.


      3. Derginizin statüsü nedir?

     Türk Arkeoloji ve Etnografya Dergisi, Uluslararası Hakemli Dergi Statüsünde yayınlanmaktadır. TRDizin başvuru süreci tamamlanmış olup sonuçlanması beklenmektedir.

     4. Derginizin basılı nüshasını nereden temin edebilirim?

     Dergimiz sınırlı sayıda bastırılmakta olup, basılı nüshalar yalnızca Bakanlığımıza bağlı müzeler, kütüphaneler, kurulların arşivlerine; dergide makalesi yayınlanan ve hakem kurulunda görev alan araştırmacı ve akademisyenlere de gönderilebilmektedir.

     Derginin dijital formatına https://dergipark.org.tr/tr/pub/arkeolojiveetnografya ve taed.ktb.gov.tr adresinden ulaşılabilmesi mümkündür.